Msze święte

Niedziele i święta:

800, 930, 1100, 1600

Dni powszednie:

700, 1700 (zimą), 1800 (latem)

Więcej...

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka
pw Narodzenia NMP

ul. Ks. L. Radzymińskiego 2
Charłupia Mała
98-210 Sieradz

tel. 0048 43 8222527

tel. 0048 518 014 770

parafia@charlupiamala.pl

 

Wspomóż Sanktuarium

Kancelaria

Jak do nas trafić?

Historia parafii

 

Wieś Charłupia Mała położona jest w odległości 4 km od Sieradza, przy szosie biegnącej w kierunku Turka - Konina, nad niewielkim dopływem Warty - Myją (Meszyną).

Więcej…

 

Wędrówka po sanktuarium

 

 

Zapraszamy na krótką podróż po naszym Sanktuarium.

 

Więcej…

 

Sanktuarium Pamiątka, obecność i proroctwo żyjącego Boga

"Każdy chrześcijanin jest wezwany do włączenia się w wielką pielgrzymkę, którą poprzez wieki historii odbywa Chrystus, Kościół oraz ludzkość. Sanktuarium, do którego podąża chrześcijanin winno stać się szczególnym ?Namiotem Spotkania", jak Biblia nazywa tabernakulum przymierza"' W tych słowach refleksja nad pielgrzymowaniem łączy się bezpośrednio z myślą o sanktuarium, które jest zazwyczaj widzialnym celem pielgrzymiej drogi: ?Przez sanktuarium rozumie się kościół lub inne miejsce święte, do którego - za aprobatą ordynariusza miejscowego - pielgrzymują liczni wierni, z powodu szczególnej pobożności".

Więcej…

 

Świadectwa cudów i łask doznanych przed obrazem MB Charłupskiej

 

Przedstawione poniżej teksty pochodzą ze szczegółowego protokółu badań przeprowadzonego w Charłupi Małej w 1785 roku przez specjalnie delegowaną komisję biskupią. Własnąręczne urzędowe akta działających w tej sprawie osób są dotąd zachowane. Pisownia i składnia tekstu zachowana.

Więcej…