Msze święte

Niedziele i święta:

800, 930, 1100, 1600

Dni powszednie:

700, 1700 (zimą), 1800 (latem)

Więcej...

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka
pw Narodzenia NMP

ul. Ks. L. Radzymińskiego 2
Charłupia Mała
98-210 Sieradz

tel. 0048 43 8222527

tel. 0048 518 014 770

parafia@charlupiamala.pl

 

Wspomóż Sanktuarium

Kancelaria

Jak do nas trafić?

Wielki Post i Triduum Paschalne

alt

Tegoroczny Wielki Post, czyli czas przygotowania do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych oraz pokuty za grzechy był w naszej parafii nie tylko czasem refleksji przed świętami wielkanocnymi, ale również momentem dziękczynienia za 1050 lat chrześcijaństwa na ziemiach polskich. Sprzyjały temu chociażby przeżywane w naszej parafii rekolekcje wielkopostne od III Niedzieli Wielkiego Postu, które poprowadził o. Faustyn, bernardyn opiekujący się postulantami w klasztorze we Warcie, a także nabożeństwa wielkopostne tj. Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa, na które wierni licznie przybywali. Tradycyjnie w ostatni piątek przed Niedzielą Palmową poprowadzona została Droga Krzyżowa ulicami Charłupi Małej od zabytkowej kapliczki w Dzierlinie. W tym duchu przeżywano również Triduum Paschalne, nieco wcześniej niż zwykle, bo pod koniec marca. Wszystkim liturgiom przewodniczył ks. prałat Grzegorz Drzewiecki.